Feng shui to starożytna filozofia chińska, według której niegdyś planowano miasta, wsie i pola uprawne. Dzisiaj to przede wszystkim praktyka planowania przestrzeni domu. Poznaj razem z nami zasady, jak żyć w zgodzie z naturą.

Feng oznacza wiatr, którego nie można zobaczyć. Shui to woda, która jest nieuchwytna. To w jakich pomieszczeniach żyjemy, wpływa na nasze samopoczucie, nawet jeśli nie wszystkie ich elementy możemy zobaczyć i dotknąć. Ważne jest, aby zaplanować mieszkanie, nie tylko pod względem funkcjonalnym i estetycznym, ale również w harmonii i zgodzie z otoczeniem. Dzięki zasadom feng shui otoczysz się dobrą energią i przyciągniesz dobre myśli.

Dla każdego z pomieszczeń istnieją zasady, które mogą znacząco poprawić jakość życia. Sen stanowi podstawę naszego zdrowia, pozwala nam zregenerować umysł i ciało, aby każdego dnia z werwą stawiać czoło nowym wyzwaniom. Co jednak zrobić, jeśli masz kłopoty z zaśnięciem, Twój sen nie jest wystarczająco głęboki, albo pojawiają się trudności w związku? Sprawdź, czy Twoja sypialnia spełnia zasady feng shui i pozwól na przypływ dobrej energii do jej wnętrza.

Łóżko – najważniejszy element sypialni

Zarówno łóżko, jak i materac muszą być nowe. Nie oszczędzaj przygarniając stare łóżko, odziedziczone po rodzicach lub poprzednich lokatorach. Aby zapewnić Ci dobrą energię łóżko musi być tylko Twoje. Energia (niekoniecznie dobra) ze starych mebli sypialnianych może oddziaływać na ich kolejnych użytkowników.

Ustaw łóżko pod ścianą, a po jego bokach dwa stoliki. Każda z osób powinna mieć swobodny dostęp do łóżka. Pozwala to energii krążyć swobodnie, ułatwiać zasypianie i regenerować. Niezbyt korzystnym ustawieniem jest lokalizacja łóżka obok drzwi, powodująca podświadome czuwanie i poddenerwowanie. Podobnie naprzeciwko drzwi – śpimy wówczas na linii wypływającej energii.

Lustro

Unikaj wieszania lustra w sypialni naprzeciwko drzwi lub okien – będzie w ten sposób odbijać wpadającą energię i uniemożliwiać jej swobodny przepływ w pomieszczeniu. Nie należy również lokalizować lustra na wprost łóżka. Wówczas będzie nieustannie wysyłać energię, a nawet potęgować zdradę partnera. W szczególności unikaj wieszania luster naprzeciwko siebie, mogą one pomnożyć złą energię w niewyobrażalny sposób.

Elektronika

Najlepszym rozwiązaniem według feng shui jest całkowite zrezygnowanie z zastosowania elektroniki w sypialni. Absolutnie nie ustawiaj naprzeciwko łóżka telewizora, czy komputera. Żadne urządzenie elektroniczne nie powinno znajdować się także nad łóżkiem. Sprzęty elektroniczne zakłócają harmonię i zdrowy sen w jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, jakim jest sypialnia. Zasypiając nie zostawiaj telefonu tuż przy poduszce. Możliwie odłóż go jak najdalej łóżka lub zostaw na noc w sąsiednim pomieszczeniu.

Drzwi i okna

Sypialnia powinna mieć drzwi, aby otwarte pomieszczenie nie burzyło poczucia bezpieczeństwa. Jeśli jest to niemożliwe, odgrodź łóżko parawanem. Okna zasłoń zasłonami – grubymi, nieprzeziernymi, aby zlikwidować przeciąg energetyczny. Jest to szczególnie ważne, jeśli łóżko stoi na linii okno-drzwi.

Kolorystyka

Wybierając barwy do sypialni, postaw na spokojne, pastelowe kolory, nie wprowadzające nerwowej atmosfery i nie pobudzające bezpośrednio przed snem.

Po więcej inspiracji śledź nas na Social Media – Instagram oraz Facebook. Do zobaczenia!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.